Vishay/Dale RN65C3012FBSL
RN65C3012FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3012FBSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3012FBSL.pdf
Availability of RN65C3012FBSL
QUANTITY
RN65C3012FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3012FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3012FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3012FBSL
Related LinksRN65C3, RN65C3012FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3012FBSL Details Description
Related parts for RN65C3012FBSL
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SO datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf