Vishay/Dale RN65C3013BRE6
RN65C3013BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3013BRE6
Brief Description
RES 301K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3013BRE6.pdf
Availability of RN65C3013BRE6
QUANTITY
RN65C3013BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3013BRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C3013BRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3013BRE6
Related LinksRN65C3, RN65C3013BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3013BRE6 Details Description
Related parts for RN65C3013BRE6
DIN RAIL 35MMX7.5MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.055" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 340K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IND UPGD RT OLDTONEW SG 150TG datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.5V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 8GB 240FBDIMM datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
39000UF 16V 30X45 datasheet.pdf