Vishay/Dale RN65C3322FRSL
RN65C3322FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3322FRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3322FRSL.pdf
Availability of RN65C3322FRSL
QUANTITY
RN65C3322FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3322FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3322FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3322FRSL
Related LinksRN65C3, RN65C3322FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3322FRSL Details Description
Related parts for RN65C3322FRSL
CASE PLSTC BLACK 6.25"L X 3.75"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.8A 10MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 1.2KVDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 60mA Backlight 10-MSOP datasheet.pdf