Vishay/Dale RN65C3402FRE6
RN65C3402FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3402FRE6
Brief Description
RES 34K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3402FRE6.pdf
Availability of RN65C3402FRE6
QUANTITY
RN65C3402FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3402FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C3402FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3402FRE6
Related LinksRN65C3, RN65C3402FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3402FRE6 Details Description
Related parts for RN65C3402FRE6
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
XFRMR 1:2CT 1.2MH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 150KHZ RRO 0XCEPT datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONNECTOR 2X6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf