Vishay/Dale RN65C4220BB14
RN65C4220BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4220BB14
Brief Description
RES 422 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4220BB14.pdf
Availability of RN65C4220BB14
QUANTITY
RN65C4220BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4220BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C4220BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4220BB14
Related LinksRN65C4, RN65C4220BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4220BB14 Details Description
Related parts for RN65C4220BB14
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 16MM datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 420MA 590 MOHM datasheet.pdf