Vishay/Dale RN65C6650FBSL
RN65C6650FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6650FBSL
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6650FBSL.pdf
Availability of RN65C6650FBSL
QUANTITY
RN65C6650FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6650FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6650FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6650FBSL
Related LinksRN65C6, RN65C6650FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6650FBSL Details Description
Related parts for RN65C6650FBSL
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MPU 8-BIT 5V 16MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC BRIDGE DIODE 1000V 4-MICRODIP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf