SiTIME SIT3807AI-2-28EG
SIT3807AI-2-28EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-2-28EG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-2-28EG.pdf
Availability of SIT3807AI-2-28EG
QUANTITY
SIT3807AI-2-28EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-2-28EG
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-2-28EG
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-2-28EG
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-2-28EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-2-28EG Details Description
Related parts for SIT3807AI-2-28EG
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SLDSW 5A 0.5M FLTSQ79211694 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf