Vishay/Dale RN65C8063BRSL
RN65C8063BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C8063BRSL
Brief Description
RES 806K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C8063BRSL.pdf
Availability of RN65C8063BRSL
QUANTITY
RN65C8063BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C8063BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C8063BRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C8063BRSL
Related LinksRN65C8, RN65C8063BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C8063BRSL Details Description
Related parts for RN65C8063BRSL
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN AUDIO PLUG 3COND SLD CUP AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS 0.156 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT 24 CPR datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf