Vishay/Dale RN65C8450DRE6
RN65C8450DRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C8450DRE6
Brief Description
RES 845 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C8450DRE6.pdf
Availability of RN65C8450DRE6
QUANTITY
RN65C8450DRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C8450DRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C8450DRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C8450DRE6
Related LinksRN65C8, RN65C8450DRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C8450DRE6 Details Description
Related parts for RN65C8450DRE6
TVS DIODE 26VWM 42.1VC AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB SLIDELOCK W/BOLT 25POS datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3.3V 15KV 12LFCSP datasheet.pdf
POTTING COMPOUND SILICONE 2 PART datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V NP0 0805 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LTC4354 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 3W SMB datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
Crystal 35.3280MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf