Vishay/Dale RN65C8451FRSL
RN65C8451FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C8451FRSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C8451FRSL.pdf
Availability of RN65C8451FRSL
QUANTITY
RN65C8451FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C8451FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C8451FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C8451FRSL
Related LinksRN65C8, RN65C8451FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C8451FRSL Details Description
Related parts for RN65C8451FRSL
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
RECT BRIDGE 21A 1600V FO-B datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 4A datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf