Vishay/Dale RN65D1270FBSL
RN65D1270FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1270FBSL
Brief Description
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1270FBSL.pdf
Availability of RN65D1270FBSL
QUANTITY
RN65D1270FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1270FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1270FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1270FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1270FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1270FBSL Details Description
Related parts for RN65D1270FBSL
DIODE GEN PURP 50V 2A DO15 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf