Vishay/Dale RN65D12R4FRE6
RN65D12R4FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D12R4FRE6
Brief Description
RES 12.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D12R4FRE6.pdf
Availability of RN65D12R4FRE6
QUANTITY
RN65D12R4FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D12R4FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D12R4FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D12R4FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D12R4FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D12R4FRE6 Details Description
Related parts for RN65D12R4FRE6
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 16-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 10NS 32QFP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
ISOLATED AMP datasheet.pdf
MICRO 31C S 72" WHT JACKS NI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AC datasheet.pdf
HDMI SWITCH datasheet.pdf
38999 III 8 SKT QDRAX 150 OHM datasheet.pdf