Vishay/Dale RN65D1331FRE6
RN65D1331FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1331FRE6
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1331FRE6.pdf
Availability of RN65D1331FRE6
QUANTITY
RN65D1331FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1331FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D1331FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1331FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D1331FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1331FRE6 Details Description
Related parts for RN65D1331FRE6
BOX ABS GRAY 2.65"L X 2.61"W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf