Vishay/Dale RN65D13R0FBSL
RN65D13R0FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D13R0FBSL
Brief Description
RES 13 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D13R0FBSL.pdf
Availability of RN65D13R0FBSL
QUANTITY
RN65D13R0FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D13R0FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D13R0FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D13R0FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D13R0FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D13R0FBSL Details Description
Related parts for RN65D13R0FBSL
CONN PLUG WATERPROOF 3POS FEMALE datasheet.pdf
FIXED IND 26UH 1.48A 100 MOHM TH datasheet.pdf