Vishay/Dale RN65D1821FRSL
RN65D1821FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1821FRSL
Brief Description
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1821FRSL.pdf
Availability of RN65D1821FRSL
QUANTITY
RN65D1821FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1821FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1821FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1821FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1821FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1821FRSL Details Description
Related parts for RN65D1821FRSL
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 650MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36X2 120QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf