Vishay/Dale RN65E1213CB14
RN65E1213CB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E1213CB14
Brief Description
RES 121K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN65E1213CB14.pdf
Availability of RN65E1213CB14
QUANTITY
RN65E1213CB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E1213CB14
Internal Part NumberEIS-RN65E1213CB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E1213CB14
Related LinksRN65E1, RN65E1213CB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E1213CB14 Details Description
Related parts for RN65E1213CB14
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 25POS 5MM datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 6A 23.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf