Vishay/Dale RN65E3483FRSL
RN65E3483FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3483FRSL
Brief Description
RES 348K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3483FRSL.pdf
Availability of RN65E3483FRSL
QUANTITY
RN65E3483FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3483FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E3483FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3483FRSL
Related LinksRN65E3, RN65E3483FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3483FRSL Details Description
Related parts for RN65E3483FRSL
JUMPER-H1505TR/A3049Y/X 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG 3A SINK/SOURCE DDR 10MSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
LED 5MM CBI GREEN WC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 100A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf