Vishay/Dale RN70C3322FB14
RN70C3322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3322FB14
Brief Description
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3322FB14.pdf
Availability of RN70C3322FB14
QUANTITY
RN70C3322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3322FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C3322FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3322FB14
Related LinksRN70C3, RN70C3322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3322FB14 Details Description
Related parts for RN70C3322FB14
REG SW -15 TO -3.3V 1A HORZ T/H datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 11POS PCB R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf