Vishay/Dale RN70C3322FB14
RN70C3322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3322FB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3322FB14.pdf
Availability of RN70C3322FB14
QUANTITY
RN70C3322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3322FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C3322FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3322FB14
Related LinksRN70C3, RN70C3322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3322FB14 Details Description
Related parts for RN70C3322FB14
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA SP-NO 6-SMD datasheet.pdf
SW ROTARY DIP DEC ORN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN UHF FEMALE CRIMP-ON RG8X datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE GLAND PG7 BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 821MA 180 MOHM datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM BI-LVL HER DIFF datasheet.pdf