Vishay/Dale RN70C6192FB14
RN70C6192FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C6192FB14
Brief Description
RES 61.9K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C6192FB14.pdf
Availability of RN70C6192FB14
QUANTITY
RN70C6192FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C6192FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C6192FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C6192FB14
Related LinksRN70C6, RN70C6192FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C6192FB14 Details Description
Related parts for RN70C6192FB14
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 25PPM datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 830MA 156 MOHM datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VIDEO CABLE - DVI/HDMI, M18, M21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf