Vishay/Dale RN70D3570FBSL
RN70D3570FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3570FBSL
Brief Description
RES 357 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3570FBSL.pdf
Availability of RN70D3570FBSL
QUANTITY
RN70D3570FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3570FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70D3570FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3570FBSL
Related LinksRN70D3, RN70D3570FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3570FBSL Details Description
Related parts for RN70D3570FBSL
CONN SPLICE CLOSED 10-22AWG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 2512 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 25X25X0.12MM datasheet.pdf
8-PORT ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FORK TERMIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf