Vishay/Dale RN70D4751FBSL
RN70D4751FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D4751FBSL
Brief Description
RES 4.75K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D4751FBSL.pdf
Availability of RN70D4751FBSL
QUANTITY
RN70D4751FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D4751FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70D4751FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D4751FBSL
Related LinksRN70D4, RN70D4751FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D4751FBSL Details Description
Related parts for RN70D4751FBSL
TRANS NPN 30V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CAP CER 14PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 37C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf