Vishay/Dale RNC50H1522DSBSL
RNC50H1522DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1522DSBSL
Brief Description
RES 15.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1522DSBSL.pdf
Availability of RNC50H1522DSBSL
QUANTITY
RNC50H1522DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1522DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1522DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1522DSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1522DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1522DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1522DSBSL
TWEEZER CYLNDR BARREL 58 4.61" datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB50 PLASTIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
PCB ADAPTER 20P 1MM FFC-THRUHOLE datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS W/SCREWS NV3Q datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 137 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf