Vishay/Dale RNC50H1622FSRSL
RNC50H1622FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1622FSRSL
Brief Description
RES 16.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1622FSRSL.pdf
Availability of RNC50H1622FSRSL
QUANTITY
RNC50H1622FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1622FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1622FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1622FSRSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1622FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1622FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H1622FSRSL
IC REG BUCK BOOST ADJ 1.2A 12DFN datasheet.pdf
IC XLATOR DUAL TTL-PECL 8-SOIC datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SMA STRT PLG-JCK RG-316 24" datasheet.pdf
802.11 WI-FI MODULE datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf