Vishay/Dale RNC50H29R4BSRSL
RNC50H29R4BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H29R4BSRSL
Brief Description
RES 29.4 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H29R4BSRSL.pdf
Availability of RNC50H29R4BSRSL
QUANTITY
RNC50H29R4BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H29R4BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H29R4BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H29R4BSRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H29R4BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H29R4BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H29R4BSRSL
BOX ABS BLACK 3.35"L X 3.35"W datasheet.pdf
CONN CBL BOARD IN R/A PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 2.54MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 16A SIZE0 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.2A 20.8 MOHM datasheet.pdf
RES 8.28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf