Vishay/Dale RNC50H3052DSBSL
RNC50H3052DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3052DSBSL
Brief Description
RES 30.5K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3052DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3052DSBSL
QUANTITY
RNC50H3052DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3052DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3052DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3052DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3052DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3052DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3052DSBSL
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
RES 4 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W SMA datasheet.pdf