Vishay/Dale RNC50H3092BRBSL
RNC50H3092BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3092BRBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3092BRBSL.pdf
Availability of RNC50H3092BRBSL
QUANTITY
RNC50H3092BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3092BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3092BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3092BRBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3092BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3092BRBSL Details Description
Related parts for RNC50H3092BRBSL
MOSFET P-CH 30V 8A 8-TSSOP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 12MM datasheet.pdf
CONN 60POS 2MM HEADER DL STR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf