Vishay/Dale RNC50H3093FSBSL
RNC50H3093FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3093FSBSL
Brief Description
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3093FSBSL.pdf
Availability of RNC50H3093FSBSL
QUANTITY
RNC50H3093FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3093FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3093FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3093FSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3093FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3093FSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3093FSBSL
SWITCH ROCKER SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
MUX 8:1 5GBPS DUAL LVPECL 44-MLF datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 25 M PCB R/A G50 CAD datasheet.pdf
CRIMPING DIE MMTC730E2 datasheet.pdf
OSC XO 41.65714MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC XO 37.056MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC datasheet.pdf