Vishay/Dale RNC50H3201BSRE6
RNC50H3201BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3201BSRE6
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3201BSRE6.pdf
Availability of RNC50H3201BSRE6
QUANTITY
RNC50H3201BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3201BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H3201BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3201BSRE6
Related LinksRNC50H3, RNC50H3201BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3201BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H3201BSRE6
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
CABLE SMA R/A PLUG-PLUG RG58 12" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
ADAPTER 324-FTBGA LCMXO2280E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf