Vishay/Dale RNC50H3202BRRSL
RNC50H3202BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3202BRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3202BRRSL.pdf
Availability of RNC50H3202BRRSL
QUANTITY
RNC50H3202BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3202BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3202BRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3202BRRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3202BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3202BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H3202BRRSL
IC XDCP DUAL 2K 2-WIRE 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V 4250MA SINGLE A datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
IC FPGA 67 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
3000A 1PH FLUKE 1735 & 174X datasheet.pdf