Vishay/Dale RNC50H3321BSB14
RNC50H3321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3321BSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3321BSB14.pdf
Availability of RNC50H3321BSB14
QUANTITY
RNC50H3321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3321BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3321BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3321BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3321BSB14
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 25POS 1MM PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO220AA datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 23POS datasheet.pdf
RES 72.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf