Vishay/Dale RNC50H3921FSRSL
RNC50H3921FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3921FSRSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3921FSRSL.pdf
Availability of RNC50H3921FSRSL
QUANTITY
RNC50H3921FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3921FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3921FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3921FSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3921FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3921FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3921FSRSL
FUSE TIP TELECOM 800MA 125V AMMO datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/4 NPT CONN 1/8" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf