Vishay/Dale RNC50H4221FSRSL
RNC50H4221FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4221FSRSL
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4221FSRSL.pdf
Availability of RNC50H4221FSRSL
QUANTITY
RNC50H4221FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4221FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4221FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4221FSRSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4221FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4221FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H4221FSRSL
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 15X15MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8W8 4-40UNC datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 2" H2O 8SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 18 RES 22K OHM 20DRT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 2W THT datasheet.pdf