Vishay/Dale RNC50H6812FRRSL
RNC50H6812FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6812FRRSL
Brief Description
RES 68.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6812FRRSL.pdf
Availability of RNC50H6812FRRSL
QUANTITY
RNC50H6812FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6812FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6812FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6812FRRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6812FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6812FRRSL Details Description
Related parts for RNC50H6812FRRSL
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
ENCODER OPT 2ROW 16/32POS 6"CONN datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 20-TSSOP datasheet.pdf
35P JUNIOR-TIMER GH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG VLT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf