Vishay/Dale RNC50H7873FSRSL
RNC50H7873FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7873FSRSL
Brief Description
RES 787K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7873FSRSL.pdf
Availability of RNC50H7873FSRSL
QUANTITY
RNC50H7873FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7873FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7873FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7873FSRSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7873FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7873FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H7873FSRSL
INSUL SLEEVE BLUE 14-.091/.140 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 310MW SOD323F datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
ETHERNET JACK PROCESSOR MODULE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 198V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 28AWG 500' datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 397 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf