Vishay/Dale RNC50H8351DSB14
RNC50H8351DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8351DSB14
Brief Description
RES 8.35K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8351DSB14.pdf
Availability of RNC50H8351DSB14
QUANTITY
RNC50H8351DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8351DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8351DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.35k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8351DSB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8351DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8351DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H8351DSB14
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 75.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS datasheet.pdf
RES SMD 25.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf