Vishay/Dale RNC50H8452BSBSL
RNC50H8452BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452BSBSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452BSBSL.pdf
Availability of RNC50H8452BSBSL
QUANTITY
RNC50H8452BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452BSBSL
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H8452BSBSL
IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Panel Mount, Screw Hole datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPEA 49POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 8.4A 10.2 MOHM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CSTR,STR,BF datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf