Vishay/Dale RNC50H9312FRB14
RNC50H9312FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9312FRB14
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9312FRB14.pdf
Availability of RNC50H9312FRB14
QUANTITY
RNC50H9312FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9312FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H9312FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9312FRB14
Related LinksRNC50H9, RNC50H9312FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9312FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H9312FRB14
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
Connector Header 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC DRIVER/RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN HDR 26PIN GOLD STR WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf