Vishay/Dale RNC50J1132BSBSL
RNC50J1132BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1132BSBSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1132BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1132BSBSL
QUANTITY
RNC50J1132BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1132BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1132BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1132BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1132BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1132BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1132BSBSL
BATTERY VRLA 6V 36W/CELL datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 6POS datasheet.pdf
CONN R/A HEADER GOLD 46POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 5C BRD 600V datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf