Vishay/Dale RNC50J1213BRRE6
RNC50J1213BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1213BRRE6
Brief Description
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1213BRRE6.pdf
Availability of RNC50J1213BRRE6
QUANTITY
RNC50J1213BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1213BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J1213BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1213BRRE6
Related LinksRNC50J1, RNC50J1213BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1213BRRE6 Details Description
Related parts for RNC50J1213BRRE6
IDC CABLE - MSC50K/MC50M/MPL50K datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-5L datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24DIP datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRIVER 14LGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
26500 10#16 1#2 S TH RECP LC datasheet.pdf
XILINX IC XC5204PQ160-6C Available datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 270PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf