Vishay/Dale RNC50J1222BSB14
RNC50J1222BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1222BSB14
Brief Description
RES 12.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1222BSB14.pdf
Availability of RNC50J1222BSB14
QUANTITY
RNC50J1222BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1222BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1222BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1222BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1222BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1222BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1222BSB14
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC PCI SW 64LANE 16PORT 1156BGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
34 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 50W datasheet.pdf
4MM PLUG DIY SOLDER RED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf