Vishay/Dale RNC50J1320BSBSL
RNC50J1320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1320BSBSL
Brief Description
RES 132 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1320BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1320BSBSL
QUANTITY
RNC50J1320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1320BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)132
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1320BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1320BSBSL
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
TRANSISTOR TESTER INDUSTRIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
EVALUATION KIT FRO PA241DF datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 2.5MM datasheet.pdf
04 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR datasheet.pdf