Vishay/Dale RNC50J2212BRB14
RNC50J2212BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2212BRB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2212BRB14.pdf
Availability of RNC50J2212BRB14
QUANTITY
RNC50J2212BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2212BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2212BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2212BRB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2212BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2212BRB14 Details Description
Related parts for RNC50J2212BRB14
SURGE SUPP 275V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
RESONATOR CERAMIC 20MHZ datasheet.pdf
SOLID STATE OPTICAL MOUSE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 20POS .76M datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 580MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
SGE1510-0-1000L-100C-100C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf