Vishay/Dale RNC50J3092BSBSL
RNC50J3092BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3092BSBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3092BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3092BSBSL
QUANTITY
RNC50J3092BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3092BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3092BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3092BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3092BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3092BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3092BSBSL
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7A TO-220 datasheet.pdf
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 10V 5A 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
MICRO 25C S 3" WHT JACKS datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
SPKR ALARM 9-12VDC 95DB datasheet.pdf
3300UF 100V 35X35MM 105C 5000H datasheet.pdf