Vishay/Dale RNC50J3321DSRSL
RNC50J3321DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321DSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321DSRSL.pdf
Availability of RNC50J3321DSRSL
QUANTITY
RNC50J3321DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321DSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321DSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321DSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3321DSRSL
SCREWDRIVER TORX T8 5.47" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
ADC 18BIT DELTA-SIGMA 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf