Vishay/Dale RNC50J3321FSBSL
RNC50J3321FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321FSBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321FSBSL.pdf
Availability of RNC50J3321FSBSL
QUANTITY
RNC50J3321FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321FSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3321FSBSL
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 10BIT TTL 24QSOP datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 30W datasheet.pdf
XBEE PRO 802.15.4 63MW PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf