Vishay/Dale RNC50J3322BSBSL
RNC50J3322BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3322BSBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3322BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3322BSBSL
QUANTITY
RNC50J3322BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3322BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3322BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3322BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3322BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3322BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3322BSBSL
SCR DBL 2SCR 400V 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.38"L X 3.5"W datasheet.pdf
CONN RECEPT 23POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
CABLE CAT6 DBL-SHIELDED RED 5M datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 30V datasheet.pdf
CABLE SHIELDED IEEE488 1M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf