Vishay/Dale RNC50J34R8BSRSL
RNC50J34R8BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J34R8BSRSL
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J34R8BSRSL.pdf
Availability of RNC50J34R8BSRSL
QUANTITY
RNC50J34R8BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J34R8BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J34R8BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J34R8BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J34R8BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J34R8BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J34R8BSRSL
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 300VDC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 40 POS .295 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 10% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50.1 MOHM datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 250VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
GT 61C 61#16 PIN RECP WALL RM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23 datasheet.pdf