Vishay/Dale RNC50J64R9BSRE6
RNC50J64R9BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J64R9BSRE6
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J64R9BSRE6.pdf
Availability of RNC50J64R9BSRE6
QUANTITY
RNC50J64R9BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J64R9BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J64R9BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J64R9BSRE6
Related LinksRNC50J6, RNC50J64R9BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J64R9BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J64R9BSRE6
IC CLOCK GEN/BUFF LVPECL 52LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 6.8K OHM 24SSOP datasheet.pdf
COVER SCREW LOCK FOR 37POS datasheet.pdf
LED 3MM TRI-LEVEL 590NM YLW DIFF datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 7SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.5A 130 MOHM datasheet.pdf
Stereo, 96 kHz, Multibit DAC IC datasheet.pdf