Vishay/Dale RNC50J9091BRB14
RNC50J9091BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9091BRB14
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9091BRB14.pdf
Availability of RNC50J9091BRB14
QUANTITY
RNC50J9091BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9091BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J9091BRB14
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9091BRB14
Related LinksRNC50J9, RNC50J9091BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9091BRB14 Details Description
Related parts for RNC50J9091BRB14
IDC CABLE- ASR26G/ AE26M / ASR26 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
FUSE 4200A 1000V 24+SBKS/90 AR datasheet.pdf